Skautai

    Betliejuje įžiebta taikos ugnis – žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis – jau aštuonioliktą kartą pasiekė Lietuvą. Ugnį iš lenkų skautų Lietuvos–Lenkijos pasienyje perėmė Marijampolės krašto skautai.Iš rankų į rankas, per visą pasaulį, perduodama ugnis neša viltį ir taiką. Akcijos tikslas - pasiekti kuo daugiau žmonių ir paskatinti kiekvieną aktyviai kurti taiką savo aplinkoje, siekti tolerancijos visoms etninėms, kultūrinėms, politinėms ar religinėms grupėms.
    Betliejaus taikos ugnelė pasiekė ir Kalvarijos globos ir užimtumo centrą, kuria pasidalino Kalvarijos gimnazijos skautai. Socialinės globos namų gyventojams, ugnelės nešėjai, pasakojo šios akcijos istoriją, tikslus. Buvo įdomu klausytis ne tik apie taikos ugnį, bet ir apie skautų organizaciją, jos atributikos reikšmę. Dalyviai labai išsamiai ir žaismingai pasakojo kaip galima tapti skautu, demonstravo savo ženklelius, aiškino jų gavimo istorijas...
    Skautų šūkis – „Dievui, Tėvynei, Artimui”, kuris įpareigoja nelikti abejingu kito skausmui, kviečia dalintis gerumu. Gerumą, neabejingumą pajutome iš linksmų ir draugiškų Kalvarijos gimnazijos skautų.

Vyr. socialinė darbuotoja L.Klimecienė